Rodzimy Razem

kontakt@rodzimyrazem.pl

Karmienie piersią i trudności laktacyjne – moduł 3 i 4

Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Page Link
Udostępnij w social mediach

O kursie

Dostęp do kursu jest aktywny od dnia dokonania zakupu. Ten Moduł zawiera aż 26 lekcji z zakresu karmienia piersią i trudności laktacyjnych. Uspokaja Przyszłą Mamę i pomaga przygotować się do świadomego karmienia naturalnego. Uwzględnia najczęściej zadawane pytania rodziców, obawy i trudności, które obserwuję od ponad 10 lat w pracy w kobietą karmiącą.

Większość powikłań podczas karmienia naturalnego wynika z braku stosowania profilaktyki, a więc z niewiedzy oraz europejskiego stylu życia, rozumianego jako naturalny dla noworodka. W tym kursie przekazuję aktualną wiedzę z zakresu laktacji, ale także moje spostrzeżenia z pracy z matką karmiącą w Polsce i Afryce. Misja w Zambii była bezcennym doświadczeniem, które rozjaśniło mi pewne kwestie związane z powikłaniami podczas karmienia piersią.

Podczas zajęć Przyszłą Mama dowie się między innymi co zrobić by nie zaburzyć laktacji, ale także jak karmić dziecko inną metodą jeśli sytuacja będzie tego wymagała. Otrzymany instruktaż karmienia butelką zminimalizuje ryzyko problemów brzuszkowych czy odrzucenia piersi przez dziecko.

W załącznikach do pobrania znajdą się pomocne algorytmy z których rodzice będą mogli korzystać po porodzie w przypadku np. podejrzenia zapalenia piersi. Nie zabraknie także listy z wyprawką laktacyjną, listą najmniej inwazyjnych smoczków i butelek, propozycją dobrych laktatorów, tabelą prawidłowych przyrostów masy ciała dziecka, wzoru obliczania dawki na jedno karmienie, tabeli dotyczącej przechowywania pokarmu kobiecego itp.

Zostały przygotowane także bonusowe lekcje między innymi przedstawiające odgłosy przełykania podczas ssania piersi oraz karmienie metodą SNS.

Zdobędziesz tu ogrom wiedzy, która krok po korku, spokojnie przygotuje Cię do bezpiecznego karmienia piersią.

Spis lekcji poniżej.

Do zobaczenia !

Pokaż więcej

Zawartość kursu

Moduł 3 Karmienie piersią i fizjologia laktacji

 • Wstęp
  00:22
 • Pokarm kobiecy i nawał mleczny.
  13:41
 • Odruch ssania, szukania i kotwiczenia u noworodka.
  11:48
 • Znaki efektywnego karmienia piersią.
  06:58
 • Jak długo karmić piersią?
  02:23
 • Wyprawka laktacyjna.
  11:29
 • Pozycje podczas karmienia piersią.
  23:08
 • Dieta matki a kolki.
  02:01
 • Pozycja naturalna, kontakt „skóra do skóry”, kangurowanie – aktualizacja.
  26:24

Moduł 2 Trudności laktacyjne

Lekcje bonusowe