Rodzimy Razem

kontakt@rodzimyrazem.pl

Porada laktacyjna – online

200,00 

Podczas wizyty online można omówić kwestie związane z karmieniem dziecka, w tym trudności z przystawieniem do piersi czy karmienie wcześniaczka. Poruszane są tematy niedoboru pokarmu, hiperlaktacji oraz problemów związanych z karmieniem butelką i smoczkiem.

Można również skonsultować się w sytuacji podejrzenia refluksu czy kolki oraz gdy dziecko odrzuca pierś. Wiele matek szuka także porady w kwestiach związanych z objawem Raynauda czy problemami z piersiami, takimi jak zapalenie piersi  i podrażnione brodawki.

W przypadku wystąpienia innej trudności niż wymienione powyżej proszę o opisanie problemu w skrócie na kontakt@rodzimyrazem.pl lub smsem na numer +48 733 233 935.

Ocenię czy jestem w stanie Państwu pomóc na spotkaniu On-line.

Przed dokonaniem zakupu porady napisz lub zadzwoń do mnie, aby umówić się na termin porady.

Opis

Jak przygotować się do wizyty on-line?

 • proszę aby dziecko było pomiędzy karmieniami lub przed karmieniem w miarę możliwości
 • jeśli będzie płakało przed wizytą proszę tylko na chwilkę przystawić dziecko piersi lub podać niewielką ilość pokarmu inną metodą na tak zwane „zabicie pierwszego głoda”
 • proszę o przygotowanie swojego nr pesel oraz pomiarów masy ciała wraz z datami ich wykonania oraz książeczkę zdrowia dziecka jeśli posiadamy
 • jeśli używa Pani butelek, smoczków, kapturków, laktaroa, podszuki do karmienia lub innych gażdetów laktacyjnych, proszę je przygotować żebym mogła zobaczyć
 • jeżeli istnieje taka możliwość dobrze by zważyć dziecko przed wizytą (pamiętajmy, że dziecko ważymy nago, zawsze o tej samej porze dnia, najlepiej na tej samej wadze)
 • proszę o przesłanie najpóźniej dzień przed wizytą filmów na whatsapp, messager lub e-mailem na: kontakt@rodzimyrazem.pl z dopiskiem „Imię i nazwisko mamy dziecka oraz datę i godzinę wizyty”
 •  przynajmniej dzień przed planowaną wizytą należy ściągnąć bezpłatną aplikację Clickmeeting na telefon, można także ściągnać apliakcję deskopową na komputer, dzięki której nasze spotkanie będzie szyfrowane
 • zaleca się wykonanie testu mikrofonu i kamery, można to zrobić za pomocą linku, który otrzymacie Państwo na e-miala. Zaleca się wykonać test zarówno na komputerze jak i telefonie. Test jest prosty do wykonania, wystarczy jedno kliknięcie w link

Jakie filmy i zdjęcia należy wysłać przed wizytą?

 • wyraźne, najlepiej przy oświetleniu dziennym
 • krótkie 1-3 minut,
 • nagrywamy urywki karmienia: początek wraz z pierwszym wypływem pokarmu z piersi, środek i koniec (zachowanie dziecka)
 • nie nagrywamy całego karmienia, które trwa np. 15 min
 • z bliska podczas gdy dziecko je, tak by było widać ułożenie warg na piersi
 • z daleka tak by było widać pozycje ciała przy karmieniu
 • jeśli jest karmione butelką lub inną metodą alternatwyną także należy nagrać urywki takiego karmienia
 • podczas leżenia na brzuchu na twardej powierzchni, ubrane tylko w pieluszkę (widok z góry)
 • podczas leżenia  na plecach na twardej powierzchni, ubrane tylko w pieluszkę (widok z góry)
 • odbijanie lub próbę odbicia po karmieniu
 • widok na jamę ustną gdy dziecko płacze, tak by uwidocznić język i wędzidełko (ważne jest dobre oświetlenie)
 • twarz dziecka podczas snu
 • w leżeniu na plecach filmujemy twarz podczas gdy delikatnie, powoli głaszczemy usta naszym palcem od strony nosa do brody, tak by dziecko zaprezentowało czy umie wyciągnąć język na zewnątrz
 • ewentualne ataki płaczu, których może nie będzie widać na wizycie
 • ewentulanie zdjęcia stolców
 • ewentualnie zmiany skóre (ważne jest dobre oświetlenie)
 • ewentualnie zdjęcia lub film z rankami brodawek lub zmienionym ich kształtem brodawki po karmieniu
 • ewentualne zmiany na piersiach
Filmy będę użyte tylko na potrzeby wizyty.

Poradnik You Tube "Jak przygotować się do wizyty on-line"

Przebieg Konsultacji On-line

 1. W sytuacji, gdy dziecko jest niespokojne na początku wizyty staramy się zaangażować osobę towarzyszącą w noszenie i kołysanie, w miarę możliwości z daleka od mikrofonu.
 2. W przypadku, gdy nie ma z nami osoby towarzyszącej zachęcam by mama kołysała dziecko na stojąco lub spacerując, tak byśmy nadal mogły się słyszeć i rozmawiać.
 3. W razie gdyby dziecko było głodne i trudno jest je wyciszyć na czas wywiadu, można przystawić maluszka do piersi na krótki czas lub podać niewielką ilość pokarmu inną stosowaną metodą np. butelką na tak zwane „zabicie pierwszego głoda”.
 4. Wywiad z mamą – Zapytam o przebieg ciąży, porodu, stosowane leki u mamy i dziecka, pobyt w szpitalu, przebyte leczenie, początki karmienia i przebieg aktualnego karmienia. Zapiszę także pomiary masy ciała i ocenię czy są w granicach normy. 
 5. Opisz problem własnymi słowami – opowiesz mi o trudnościach związanych z karmieniem i zachowaniu dziecka.
 6. Opowiem o moich spostrzeżeniach dotyczących nadesłanych przez Ciebie filmów i zdjęć. 
 7. Ocena aktu karmienia –  Przyjrzę się i przysłucham karmieniu na żywo, odgłosom wydawanym przez dziecko podczas karmienia piersią/butelką (tu może być potrzebna pomoc drugiej osoby, operatora kamery w telefonie aby ją wystarczająco dobrze zbliżyć).
 8. Zalecenia laktacyjne – otrzymujesz ode mnie propozycje zaleceń i wspólnie ustalamy te, które najbardziej Ci odpowiadają i są możliwe do zrealizowania.
 9. Zaleca się wizytę kontrolą po 1-3 tygodni – termin kolejengo spotkania możemy ustalić pod koniec wizyty. Wizyta kontrolna to tylko propozcyja. Ważne by mieć na uwadze, że terminy wizyt bywają odległe. W przypadku gdy podejrzewasz, że kolejne spotkanie może być potrzebne warto zarezerwować termin od razu i ewentualnie z niego zrezygnować (wizytę można odwołać najpoźniej do 48h przed umówionym terminem).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Porada laktacyjna – online”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendacje

Sprawdź opinie o mnie

Aga Wieczorek
Read More
20 marca 2023 dzięki pomocy Pani Kamili urodziłam o 5:45 przecudną, zdrową córeczkę - Wiktorię. Jej doświadczenie, spokój i pomoc przy porodzie sprawiło, że mogę natychmiast rodzić kolejne dziecko! Polecam z całego serca!
Karolina Ka
Read More
Pełen profesjonalizm, dużo wiedzy, wiele cennych rad, dużo uśmiechu i pozytywizmu! Kamila jesteś w odpowiednim miejscu! właśnie takich osób na świecie trzeba nam więcej ! polecam gorąco ! przyszłe mamusie! WARTO!!!
Patrycja Proch
Read More
Oglądałam filmiki Pani Kamili na Youtubie. Bardzo mi się podobały - krótko, zwięzłe i na temat, wszystko merytorycznie wytłumaczone a do tego głos pani Kamila ma wspaniały, uspakajajacy. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam ją na obchodzie w szpitalu podczas porodu, a później gdy przyjmowała mój poród! Czułam się bezpiecznie, zaopiekowana, spokojna i wszystko poszło według mnie idealnie. Widać, ze Pani Kamila kocha to co robi. Gdybym miła jakikolwiek problem z laktacją, na pewno wiedziałabym do kogo się odezwać. Pozdrawiam i bardzo dziękuje za wspaniały dla mnie pierwszy poród. Gdyby zdążył się drugi, chciałabym żeby przebiegł tak, jak pierwszy i z taką cudowną osobą 🙂
Ania Posmyk
Read More
Pani Kamilo, uratowała nam Pani nasz swiat, zwalczając te hiperlaktację. zastosowalam wszystko i? i problemy z kolkami minely nie w tydzien, tylko po dobie. byly male epizody kolki pozniej, ale krotkie i do opanowania. juz nasteonego dnia po spotkaniu nie bylo codziennego 12h placzu. Dzidzia sie nie krztusi, a Piersi tez zrozunialy, ze nie są Karcherami. przyznam, ze nie sciagalam pokarmu, tylko zastosowalam patent z palcami. dziekuje. naprawde. to jak zdjecie mi kilku ton z glowy. teraz zamiast plakac po 12h razem, mozemy sie cieszyc wspolnym czasem. no i nie mam poczucia, ze krzywdze Dziecko. dziekuje, jest Pani Aniolem.
Agnieszka Wolna
Read More
Pani Kamila odbierała mój pierwszy poród i jak najbardziej jestem zadowolona. Podejście mega spokojne i wyrozumiałe co jest ważne w takiej chwili. Czułam się bezpiecznie.
Ewelina Kupczak
Read More
Polecamy Panią Kamilę z całego serduszka. Towarzyszyła Nam przy porodzie w 2021 roku. Poszło szybko i sprawnie ale to właśnie dzięki wsparciu Pani Kamili, które Nam dała ❤️ lepiej nie mogłyśmy trafić ❤️ pozdrawiamy z Hanią
Natalia Filipowska
Read More
Po pierwsze serdecznie polecam filmy na YouTube - sporo wiedzy, w przystępnej formie - do obejrzenia obowiązkowo zarówno dla przyszłych rodziców, jak i dla bliskich, którzy będą wspierać w opiece nad niemowlakiem. Po drugie - Kamila - wspaniałe wsparcie podczas porodu. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła przejść przez to z kimś innym. Duża wiedza, spokoj, empatia, wsparcie i profesjonalizm. Polecam każdemu z całego serca, jednocześnie dziękując Kamili za wsparcie w tak ważnym momencie życia.
Ala M-k
Read More
Korzystałam z porad laktacyjnych prowadzonych przez P. Kamilę. P. Kamila zaimponowała mi swoim profesjonalizmem. Wszystko bardzo dokładnie tłumaczy, bez pośpiechu i oceniania. Szczerze polecam.
Justyna Rutowicz
Read More
Pani Kamila odbierała mój poród w Opolu. Niesamowicie empatyczna osoba, z doskonałym podejściem do kobiety, a także dla osoby towarzyszącej podczas porodu. Jestem bardzo wdzięczna za ogrom wsparcia, który otrzymałam. Dziękuję za pomoc w przyjściu na świat mojej Córce! Jest Pani wspaniałą położną 😊
Karolina Kmiecińska
Read More
Kamila jest bardzo profesjonalną i ciepłą osobą, ale przede wszystkim posiada bardzo dużą, aktualną wiedzę na temat położnictwa. Polecam! Wierzę, że nikt nie będzie żałować żadnej z formy kontaktu/usługi, będzie zadowolony, otoczony opieką w atmosferze zrozumienia i szacunku.
Klaudia Biała
Read More
Rzetelna wiedza prowadzącej, uświadamianie o tym, że natura jest najlepszym doradcą , przygotowanie do porodu i opieki nad maluszkiem. Omówione zostały wszystkie zagadnienia, tematy które pierworódkom często spędzają sen z powiek, obszernie ujęty temat karmienia i ewentualnych problemów. Bardzo jestem zadowolona z kursu online, brałam udział stacjonarnie w szkole rodzenia w swoim mieście i nie ma porownania co do uzyskanej wiedzy. W razie jakikolwiek pytań później, Pani Kamila zawsze odpisuje na messengerze czy mailowo. Polecam serdecznie
Iwona Galla
Read More
Polecam Panią Kamilę z całego serca - spotkałyśmy się na porodówce w 2013r nim wyjechała do Afryki 🙂 Ciepła pomocna i profesjonalna położna! Polecam mimo ze przy porodzie mi towarzyszyła inna położna to Panią Kamilę wspominam z pobytu z pierworodną bardzo dobrze 🙂
Justyna Rutowicz
Read More
Pani Kamila odbierała mój poród w Opolu. Niesamowicie empatyczna osoba, z doskonałym podejściem do kobiety, a także dla osoby towarzyszącej podczas porodu. Jestem bardzo wdzięczna za ogrom wsparcia, który otrzymałam. Dziękuję za pomoc w przyjściu na świat mojej Córce! Jest Pani wspaniałą położną
Małgorzata Marszał-Zapasek
Read More
Pani Kamila jest bardzo empatyczną oraz ciepłą osobą. Poznałam ją na YT w filmikach , które są pigułkami wiedzy😊Niesamowicie zaangażowana w to co robi i jest to fantastyczne . Z dużym doświadczeniem przekazuje swoją wiedzę w sposób bardzo przyjazny . Polecam wszystkim kurs on-line „Szkoła Rodzenia”. Naprawdę warto , ponieważ jest to ogrom przydatnych informacji , dzięki którym ja osobiście zmieniłam swoje nastawienie do porodu i zagadnień z nim związanych Życzyłabym sobie i innym takiej właśnie oddanej Położnej jak Pani Kamila. ❤️😊
Patrycja Ratyńska
Read More
Chciałam bardzo polecić szkołe online rodzimy razem . Pani Kamila jest bardzo miła , empatyczna I przede wszystkim oddana swojej pracy . Dzięki tym zajęciom całkowicie inaczej podeszłam do tematu porodu i czekam na przyjście mojego malucha z utęsknieniem i szczęściem ,a nie strachem przed tym co nastąpi . Bardzo dziękuję za obszerne informacje, filmiki do których mogłam wrócić i sobie na spokojnie przypomnieć wszystkie ważne informacje. Polecam wszystkim przyszłym mamo , które czują strach przed ich pierwszym porodem . Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów dla Pani Kamili ☺️☺️
Iwona Radomska
Read More
Chciałam serdecznie podziekować za opieke on-line podczas naszeg karmienia piersią. Gdy synek mial okolo 4miesiecy Pojawily sie pewne problemy z karmieniem i niewielkie klopoty z przybieraniem, doradzano mi aby rozszerzyc diete lub dokarmiac malca mieszanka modyfikowaną. Jednak dzięki konsultacjom on-line Rodzimy.razem, uwierzylam w moc karmienia piersia, zmieniłam odrobine taktykę i karmilam dziecko z usmiechem na twarzy. Mieszkam 120 km od Opola i jestem wdzieczna za mozliwosc korzystania z wizyt on-line, dzięki fachowej poradzie bez wychodzenia z domu, usprawnilam nasz system a synek rozwija sie prawidlowo.dziekujemy💋
Izabela Walas
Read More
Polecam Panią Kamilę z całego serca - spotkałyśmy się na porodówce w 2013r nim wyjechała do Afryki 🙂 Ilość wskazówek oraz cennych informacji otrzymanych podczas wizyty przerosła nasze oczekiwania. Pani Kamila to bardzo empatyczna osoba i widać, że oddaje całe serce temu co robi. Jesteśmy bardzo bardzo zadowoleni ze współpracy i gorąco polecamy wszystkim rodzicom borykającym się z problemem laktacji, karmienia piersią czy butelką. 10/5 ❤️
Klaudia Ziółkowska
Read More
Polecam Panią Kamilę z całego serca - spotkałyśmy się na porodówce w 2013r nim wyjechała do Afryki 🙂 Panią Kamilę poznałam najpierw na YT, później IG i ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu kiedy potrzebowałam pomocy doradczyni laktacyjnej okazało się, że jest ona z Opola. Nie wahałam się ani sekundy, bo z samych mediów społecznosciowych wiedziałam już, że jest to osoba kompetentna i wkładająca całe serce w swoją pracę. Powiem tylko tyle, że po wizycie u pediatry wyszłam ze łzami w oczach widząc przyrosty syna, natomiast od Pani Kamili wyszłam pełna nadziei i przede wszystkim narzędzi aby zawalczyć o swoją laktację. Polecam serdecznie👌
Sonia Hamuda
Read More
Z calego serca polecam Panią Kamilę. Po wizycie karmimy się "normalnym" smoczkiem idzie bez żadnego problemu mała pięknie pije i nawet odstawiliśmy butelki antykolkowe. Oliwka pije z butelki którą Pani Kamila mi kiedyś poleciła to taki nasz mały sukces 😁 a to wszytko dzięki Pani radą. Muszę to powiedzieć, jest Pani osobą która wkłada serce w to co robi jest Pani zaangażowana, serdeczna, zawsze uśmiechnięta i posiada niesamowitą wiedzę. Dziękuję za pomoc 😊
Patrycja K
Read More
Pani Kamila towarzyszyła mi od początku ciąży, w formie filmów i udostępnianych treści na fb, gdzie ma ociekające wiedzą filmiki np o oddychaniu podczas porodu czy wyborze poduszki do karmienia. Jej filmy bardzo pomogły mi w nauce prawidłowej pielegnacji noworodka. Poza tym jest piękną kobietą o przyjemnym głosie, co jeszcze bardziej umilało i oglądanie i słuchanie jej nagrań
Urszula Adamiak
Read More
Pani Kamila to niesamowita osoba. Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, które widać podczas prowadzonych przez nią kursów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na kurs u Pani Kamili bo na pewno wszystkie informacje, które pozyskalismy pozwolą nam czuć się dużo spokojniej przy opiece nad dzieckiem 😊 Odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości. Wspaniała osoba! 🙂
SyMar
Read More
Najpierw trafiłam na profil Pani Kamili "rodzimyrazem" na IG, gdzie przez cały okres ciąży czerpałam wiedzę na temat, ciąży, porodu, macierzyństwa itp.itd. Los tak chciał, że później trafiłam na Panią Kamilę na sali porodowej. Nie mogłam lepiej trafić. Do dziś wspominam, jak się mną opiekowała, jak troszczyła i jak mnie prowadziła. Tym bardziej, że był to covidowy czas i wsparcie bliskich nie było możliwe przez cały okres porodu. Pani Kamila kocha tą pracę, jest to właściwa osoba na właściwym miejscu, która z wielkim sercem podchodzi do tego co robi, a przede wszystkim do człowieka. Pozdrawiam serdecznie i polecam każdemu!
Previous
Next