O mnie

Nazywam się Kamila Tomczewska-Wójcik.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Położnictwo oraz na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.

Pracowałam jako położna w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu na Bloku Porodowym, a wcześniej przez poprzednie 7 lat na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym „Rooming-in” oraz „Noworodków i Wcześniaków”. W ciągu tych lat zdobyłam doświadczenie z zakresu prowadzenia spokojego porodu siłami natury, karmienia piersią, problemów laktacyjnych, opieki nad noworodkiem i wcześniakiem oraz kobietą w połogu.

Doświadczenie i pasja

mgr Kamila Tomczewska

Jestem położną posiadającą tytuł specjalisty w dzidzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. 

Od ponad 11 lat pracuję aktywnie w zawodzie i nieustannie się szkolę. Przed ciażą pracowałam między innymi na Sali Porodowej, Oddziale Położniczym, Oddziale Noworodków i Wczesniaków oraz Patologii Ciąży. Przez 9 miesięcy pracowałam także jako położna w afrykańskim buszu, dokładnie w Zambii. Było mi dane zdobyć doświdczenie w innych warunakch na Sali Porodowej, w karetce oraz Przychodzi Matki i Dziecka. Ta przygoda zmieniła moje rozumienie porodu i laktacji.

Aktualnie wspieram pary w ciąży i po porodzie w ich domach oraz Online. Jako Certyfikowany Instruktor Szkoły Rodzenia przygotowuję do porodu oraz pomagam z trudnościami podczas karmienia jako Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Uczę także stosowania meksykańskich Chust Rebozo w okresie okołoporodowym jako niefarmakologicznej metody łagodzenia bólu okołoporodowego, techniki relaksacji i przygotowania do ochrony krocza.

Prowadziłam niegdyś zajęcia dla przyszłych rodziców w Szkole Rodzenia przy Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Po pewnym czasie otworzyłam własną Szkołę Rodzenia w formie Online oraz w formie spotkań indywidualnych.

Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i przyszłą mamą. Interesuję się psychologią, uwielbiam spacery brzegiem morza, czytanie książek w ciszy, jogę, a najbardziej kocham podróże. Pasjonuje mnie odkrywanie położnictwa w innych rejonach świata. Mam zamiłowanie do łączenia podróży z pracą. Marzę o przyjmowaniu porodów lotosowych na Filipinach, w Meksyku z użyciem szali Rebozo oraz na Madagaskarze, gdzie poród wertykalny jest naturalnym zjawiskiem i nie musi być wpisywany w standard okołoporodowy.

Jestem zakochana w poradnictwie laktacyjnym i chustonoszeniu. Staram się podejmować nowe wyzwania, jestem zwolennikiem przełamywania własnych słabości i ograniczeń oraz stosowania afirmacji, które korzystnie wpływają na to jak postrzegamy rzeczywistość. O tym  przekonujecie się niejednokrotnie podczas kursu Szkoły Rodzenia.

Certyfikowany Doradca Laktacyjny CDL
Certyfikowany Instruktor Szkoły Rodzenia
Ukończyłam szkolenie MEDICAL PREGNANCY TRENING
Aktywnie w zawodzie położnej od 10 lat

Doświadczenie pracy na Sali Porodowej oraz w Oddziale Patologii Ciąży, Neonatolgicznym, Położniczym

Doświadczenie pracy jako położna w Polsce i Afryce

Uczę osoby towarzyszące użycia kawałka materiału celem relaksacji kobiety w okresie okołoporodowym (proste techniki meksykańskie i afrykańkie)

Więcej o mojej pasji

Wystąpienia w mediach

Położna w Afryce

Moja misja
położnej w Afryce

W roku 2019/2020 przez 9 miesięcy przebywałam na misji w Afryce, gdzie pracowałam jako położna na Bloku Porodowym oraz w Przychodni Matki i Dziecka. Afryka nauczyła mnie bardziej cieszyć się codziennością, być wdzięczną za wszystko czego doświadczamy.

W perspektywie położnej także zmieniła wiele, uświadomiła mi co jest najważniejsze podczas porodu naturalnego, od czego w istocie najbardziej zależy powodzenie podczas karmienia piersią oraz jak wiele dobrodziejstwa niesie ze sobą naturalna pielęgnacja skóry oraz chustonoszenie. Uzupełnienie aktualnej wiedzy medycznej z doświadczeniem zdobytym w Afryce uważam za niesamowicie pomocne wielu rodzącym i świeżo upieczonym rodzicom. 

Pobyt na misji w Afryce i miłość do położnictwa zainspirowały mnie do założenia Szkoły Rodzenia oraz rozpoczęcia Indywidualnej Praktyki Położnej.

Ideą rodzimyrazem.pl jest holistyczne spojrzenie na pacjenta i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w relacji położna – rodzice. Przygotowuję rodziców do porodu, opieki nad noworodkiem i niemowlęciem oraz karmienia piersią. Przekazuję aktualną wiedzę medyczną opartą na badaniach naukowych oraz moich spostrzeżeniach pracy w Polsce i Afryce, uświadamiam jak ogromne znaczenie ma spokój i psychika w okresie okołoporodowym oraz jakie dobrodziejstwo niosą ze sobą naturalne metody stosowane w dziewiczych zakątkach naszego świata.

Dlaczego to robię? Ponieważ wiem jak wiele powikłań można uniknąć dając pierwszeństwo naturze,  korzystając z medycyny, gdy rzeczywiście jest potrzeba. W Europie niestety często jest odwrotnie, lubimy poganiać lub stawiać na wygodę, niestety natura upomni się o swoje, co widać przy porodach i na wizytach domowych. Przygotowuję rodziców, bo zdaję sobie sprawę, że także od ich wiedzy zależy jak potoczą się losy porodu i karmienia, nie chcę by byli zaskoczeni, ale spokojni i świadomi.

Rekomendacje

Sprawdź opinie o mnie

Aga Wieczorek
Read More
20 marca 2023 dzięki pomocy Pani Kamili urodziłam o 5:45 przecudną, zdrową córeczkę - Wiktorię. Jej doświadczenie, spokój i pomoc przy porodzie sprawiło, że mogę natychmiast rodzić kolejne dziecko! Polecam z całego serca!
Karolina Ka
Read More
Pełen profesjonalizm, dużo wiedzy, wiele cennych rad, dużo uśmiechu i pozytywizmu! Kamila jesteś w odpowiednim miejscu! właśnie takich osób na świecie trzeba nam więcej ! polecam gorąco ! przyszłe mamusie! WARTO!!!
Patrycja Proch
Read More
Oglądałam filmiki Pani Kamili na Youtubie. Bardzo mi się podobały - krótko, zwięzłe i na temat, wszystko merytorycznie wytłumaczone a do tego głos pani Kamila ma wspaniały, uspakajajacy. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam ją na obchodzie w szpitalu podczas porodu, a później gdy przyjmowała mój poród! Czułam się bezpiecznie, zaopiekowana, spokojna i wszystko poszło według mnie idealnie. Widać, ze Pani Kamila kocha to co robi. Gdybym miła jakikolwiek problem z laktacją, na pewno wiedziałabym do kogo się odezwać. Pozdrawiam i bardzo dziękuje za wspaniały dla mnie pierwszy poród. Gdyby zdążył się drugi, chciałabym żeby przebiegł tak, jak pierwszy i z taką cudowną osobą 🙂
Ania Posmyk
Read More
Pani Kamilo, uratowała nam Pani nasz swiat, zwalczając te hiperlaktację. zastosowalam wszystko i? i problemy z kolkami minely nie w tydzien, tylko po dobie. byly male epizody kolki pozniej, ale krotkie i do opanowania. juz nasteonego dnia po spotkaniu nie bylo codziennego 12h placzu. Dzidzia sie nie krztusi, a Piersi tez zrozunialy, ze nie są Karcherami. przyznam, ze nie sciagalam pokarmu, tylko zastosowalam patent z palcami. dziekuje. naprawde. to jak zdjecie mi kilku ton z glowy. teraz zamiast plakac po 12h razem, mozemy sie cieszyc wspolnym czasem. no i nie mam poczucia, ze krzywdze Dziecko. dziekuje, jest Pani Aniolem.
Agnieszka Wolna
Read More
Pani Kamila odbierała mój pierwszy poród i jak najbardziej jestem zadowolona. Podejście mega spokojne i wyrozumiałe co jest ważne w takiej chwili. Czułam się bezpiecznie.
Ewelina Kupczak
Read More
Polecamy Panią Kamilę z całego serduszka. Towarzyszyła Nam przy porodzie w 2021 roku. Poszło szybko i sprawnie ale to właśnie dzięki wsparciu Pani Kamili, które Nam dała ❤️ lepiej nie mogłyśmy trafić ❤️ pozdrawiamy z Hanią
Natalia Filipowska
Read More
Po pierwsze serdecznie polecam filmy na YouTube - sporo wiedzy, w przystępnej formie - do obejrzenia obowiązkowo zarówno dla przyszłych rodziców, jak i dla bliskich, którzy będą wspierać w opiece nad niemowlakiem. Po drugie - Kamila - wspaniałe wsparcie podczas porodu. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła przejść przez to z kimś innym. Duża wiedza, spokoj, empatia, wsparcie i profesjonalizm. Polecam każdemu z całego serca, jednocześnie dziękując Kamili za wsparcie w tak ważnym momencie życia.
Ala M-k
Read More
Korzystałam z porad laktacyjnych prowadzonych przez P. Kamilę. P. Kamila zaimponowała mi swoim profesjonalizmem. Wszystko bardzo dokładnie tłumaczy, bez pośpiechu i oceniania. Szczerze polecam.
Justyna Rutowicz
Read More
Pani Kamila odbierała mój poród w Opolu. Niesamowicie empatyczna osoba, z doskonałym podejściem do kobiety, a także dla osoby towarzyszącej podczas porodu. Jestem bardzo wdzięczna za ogrom wsparcia, który otrzymałam. Dziękuję za pomoc w przyjściu na świat mojej Córce! Jest Pani wspaniałą położną 😊
Karolina Kmiecińska
Read More
Kamila jest bardzo profesjonalną i ciepłą osobą, ale przede wszystkim posiada bardzo dużą, aktualną wiedzę na temat położnictwa. Polecam! Wierzę, że nikt nie będzie żałować żadnej z formy kontaktu/usługi, będzie zadowolony, otoczony opieką w atmosferze zrozumienia i szacunku.
Klaudia Biała
Read More
Rzetelna wiedza prowadzącej, uświadamianie o tym, że natura jest najlepszym doradcą , przygotowanie do porodu i opieki nad maluszkiem. Omówione zostały wszystkie zagadnienia, tematy które pierworódkom często spędzają sen z powiek, obszernie ujęty temat karmienia i ewentualnych problemów. Bardzo jestem zadowolona z kursu online, brałam udział stacjonarnie w szkole rodzenia w swoim mieście i nie ma porownania co do uzyskanej wiedzy. W razie jakikolwiek pytań później, Pani Kamila zawsze odpisuje na messengerze czy mailowo. Polecam serdecznie
Iwona Galla
Read More
Polecam Panią Kamilę z całego serca - spotkałyśmy się na porodówce w 2013r nim wyjechała do Afryki 🙂 Ciepła pomocna i profesjonalna położna! Polecam mimo ze przy porodzie mi towarzyszyła inna położna to Panią Kamilę wspominam z pobytu z pierworodną bardzo dobrze 🙂
Justyna Rutowicz
Read More
Pani Kamila odbierała mój poród w Opolu. Niesamowicie empatyczna osoba, z doskonałym podejściem do kobiety, a także dla osoby towarzyszącej podczas porodu. Jestem bardzo wdzięczna za ogrom wsparcia, który otrzymałam. Dziękuję za pomoc w przyjściu na świat mojej Córce! Jest Pani wspaniałą położną
Małgorzata Marszał-Zapasek
Read More
Pani Kamila jest bardzo empatyczną oraz ciepłą osobą. Poznałam ją na YT w filmikach , które są pigułkami wiedzy😊Niesamowicie zaangażowana w to co robi i jest to fantastyczne . Z dużym doświadczeniem przekazuje swoją wiedzę w sposób bardzo przyjazny . Polecam wszystkim kurs on-line „Szkoła Rodzenia”. Naprawdę warto , ponieważ jest to ogrom przydatnych informacji , dzięki którym ja osobiście zmieniłam swoje nastawienie do porodu i zagadnień z nim związanych Życzyłabym sobie i innym takiej właśnie oddanej Położnej jak Pani Kamila. ❤️😊
Patrycja Ratyńska
Read More
Chciałam bardzo polecić szkołe online rodzimy razem . Pani Kamila jest bardzo miła , empatyczna I przede wszystkim oddana swojej pracy . Dzięki tym zajęciom całkowicie inaczej podeszłam do tematu porodu i czekam na przyjście mojego malucha z utęsknieniem i szczęściem ,a nie strachem przed tym co nastąpi . Bardzo dziękuję za obszerne informacje, filmiki do których mogłam wrócić i sobie na spokojnie przypomnieć wszystkie ważne informacje. Polecam wszystkim przyszłym mamo , które czują strach przed ich pierwszym porodem . Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów dla Pani Kamili ☺️☺️
Iwona Radomska
Read More
Chciałam serdecznie podziekować za opieke on-line podczas naszeg karmienia piersią. Gdy synek mial okolo 4miesiecy Pojawily sie pewne problemy z karmieniem i niewielkie klopoty z przybieraniem, doradzano mi aby rozszerzyc diete lub dokarmiac malca mieszanka modyfikowaną. Jednak dzięki konsultacjom on-line Rodzimy.razem, uwierzylam w moc karmienia piersia, zmieniłam odrobine taktykę i karmilam dziecko z usmiechem na twarzy. Mieszkam 120 km od Opola i jestem wdzieczna za mozliwosc korzystania z wizyt on-line, dzięki fachowej poradzie bez wychodzenia z domu, usprawnilam nasz system a synek rozwija sie prawidlowo.dziekujemy💋
Previous
Next