Rodzimy Razem

kontakt@rodzimyrazem.pl

Masaż Rebozo

150,00 400,00 

Masaż działa przeciwbólowo, niwele lęk okołoporodwy i rozluźnia ciało. Stosowanie przyjemnych technik kołysania, otulania, masowania, uciskania oraz drgania kawałkiem materiału  powoduje rozluźnienie, pomaga wrócić do „tu i teraz”. 

Przed dokonaniem zakupu porady napisz lub zadzwoń do mnie, aby umówić się na termin porady i zapytać o cenę za dojazd.

Opis

Skąd ten pomysł?

Używanie chust i szali Rebozo w okresie okołoporodowym to tradycja w wielu krajach afrykańskich oraz Meksyku.

Metoda ta “przywędrowała” do polski oraz innych krajów Europy kilkanaście lat temu. Cieszy się dużym powodzeniem. Sprawdza się dobrze jako naturalna metoda przeciwbólowa i jedna z technik relaksacji w ciąży, podczas porodu i połogu.  Dedykowana zarówno dla porodu domowego jak i porodu w szpitalu. Powoli dociera także do mniejszych miast Polski.

Techniki relaksacji stosowane są także jako „otulanie” kobiet po stracie dziecka. Są dobrym uzupełnieniem psychoterpii. Ściskanie ciała chustami pomaga uwolnić emocje, wzmacnia także więź między Rodzicami nawet w tej trudnej dla nich sytuacji.

Jak działają chusty/szale na nasze ciało i umysł?

Stosuje się różne techniki, a ich cel stosowania jest różny dla okresu ciąży, porodu i połogu.

Techniki są proste do zastosowania w domu czy na Sali Porodowej, ale wymagają przygotowania kobiety ciężarnej oraz osoby wykonującej masaż np. partnera, douli, położnej.

Na czym polega masaż chustą/szalem?

Odciąża poszczególne partwie ciała od głowy po stopy.  Przedewszystkim działa kojąco na miednicę i kręgosłup. Ćwiczenia przygotowujące do ochrony krocza także wykonuje się z użyciem kawałka materiału, rozluźniają mięśnie dna miednicy do porodu. Zaletą stosowania tych przyjemnych technik jest także redukucja lęku okołoporodowego, pomaga w bezsenności. Po zakończonym połogu do masażu dokładamy dodatkowe elementy jak np. ściskanie ciała chustami, dla chętnych Pań zasłaniana się oczy, a ciało ściska kawałek po kawałku.

Ciało otulamy dość mocno kilkoma chustami. Czuć przyjemny docisk, poczucie bezpieczeństwa które nasza podświadomość pamięt z czasów życia płodowego.  Wile kobiet doznaje oczyszczenia, uwalnia emocje, płacze a na końcu zasypia. Któż z nas nie zrelaksuje się i nie uspokoi kołysaniem i zdecydowanym otuleniem, które wszyscy uwielbialiśmy w dzieciństwie. Wydaje mi się, że przy masażu chustami mózg intensywnie sięga do wspomnień z okresu prenatalnego oraz niemowlęctwa, dlatego potrafi tak mocno zrelaksować. Niektóre z technik dobrze sprawdza się jako metoda wyciszenia pobudzonego dziecka.

Jakie zastosowanie mają chusty i szale w okresie okołoporodowym?

Ciąża

 • używane głównie w domowym zaciszu do masażu i relaksacji kobiety w ciąży i po porodzie,
 • stosowane w celu redukcji lęku okołoporodowego,
 • pomaga przygotować  mięśnie dna miednicy do udanej ochrony krocza,
 • odciąża przeponę i pęcherz moczowy,
 • pomaga podczas bezsenności,
 • ćwiczenia oddechu w I i II okresie porodu,
 • świetnie angażuje osobę towarzyszącą podczas ciąży, porodu i połogu,
 • pogłębia więź między partnerami i uczy odczytywania potrzeb kobiety ciężarnej,
 • sprawdza się jako metoda delikatnego wyciszenia pobudzonego dziecka.

Połóg

 • jako wsparcie podczas trudnych emocjonalnie chwil w połogu,
 • jako metoda relaksacji i otulenia kobiety podczas koktajlu hormonalnego,
 • wspomagająco podczas baby blues, depresji poporodowej,
 • symboliczne zakończenie połogu i przejście do kolejnego etapu macierzyństwa poprzez:
  Rytuał Cerrada – (jest to rytuał przejścia, zakończenia połogu polegający na kołysaniu poszczególnych części ciała chustami, a następnie przyjemnym ściskaniem kości, wszystko  w otoczeniu relaksacyjnej muzyki i dwóch nabliższych osób lub położnych).

Poród

 • jako niefarmakologiczna metoda łagodzenia bólu okołoporodowego,
 • ćwiczenia rozluźniające mięśnie dna miednicy do udanej ochrony korcza
 • wspomaganie dziecka na drodze wstawiania się do kanału rodnego,
 • świetnie angażuje osobę towarzyszącą i daje jej poczucie sprawczości,
 • pomaga przyjąć pozycje wertykalne w I i II okresie porodu,
 • poznane ćwiczenia pomagają powrócić do oddechu wspomagającego, gdy pojawi się moment paniki podczas porodu,
 • u kobiet z wiotkimi powłokami brzusznymi i dużym rozejściem mięśni prostego brzucha pomaga dziecku  wstawić się do kanału rodnego,
 • wspomaga parcie, gdy jest nieefektywne
 • Podczas mojego pobytu w Zambii uratowało życie kilkorgu dzieci. Zastowania nauczyły mnie wioskowe kobiety, matki rodzących nastolatek, nastepnie wiedze zgłębiłam na kursie w Polsdce.
 • Młode dziewczęta panikowały i nie chciały współpracować z położną, odpowiednie ciągniecie chusty przez rodzącą powodowały mimowolne parcie i rodzenie się dziecka, stosowane już także na polskich porodówkach.

Poronienie / Żałoba

 • wsparcie podczas przejścia do kolejnego etapu życia po poronieniu/stracie/żałobie – rytualny masaż odpuszczenia, wybaczenia i pogodzenia się ze stratą

Informacje dodatkowe

Ilość konsultacji

1x 90 minut, 4x 90 minut, 6x 90 minut, 50 minut (masaż) + 10 minut (zawinięcia), 120 minut (warsztaty dla 2 osób)

Opłata za dojazd

0 zł, 10 zł, 20 zł, 30 zł, 40 zł, 50 zł, 60 zł, 70 zł, 80 zł, 90 zł, 100 zł

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Masaż Rebozo”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekomendacje

Sprawdź opinie o mnie

Aga Wieczorek
Read More
20 marca 2023 dzięki pomocy Pani Kamili urodziłam o 5:45 przecudną, zdrową córeczkę - Wiktorię. Jej doświadczenie, spokój i pomoc przy porodzie sprawiło, że mogę natychmiast rodzić kolejne dziecko! Polecam z całego serca!
Karolina Ka
Read More
Pełen profesjonalizm, dużo wiedzy, wiele cennych rad, dużo uśmiechu i pozytywizmu! Kamila jesteś w odpowiednim miejscu! właśnie takich osób na świecie trzeba nam więcej ! polecam gorąco ! przyszłe mamusie! WARTO!!!
Patrycja Proch
Read More
Oglądałam filmiki Pani Kamili na Youtubie. Bardzo mi się podobały - krótko, zwięzłe i na temat, wszystko merytorycznie wytłumaczone a do tego głos pani Kamila ma wspaniały, uspakajajacy. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam ją na obchodzie w szpitalu podczas porodu, a później gdy przyjmowała mój poród! Czułam się bezpiecznie, zaopiekowana, spokojna i wszystko poszło według mnie idealnie. Widać, ze Pani Kamila kocha to co robi. Gdybym miła jakikolwiek problem z laktacją, na pewno wiedziałabym do kogo się odezwać. Pozdrawiam i bardzo dziękuje za wspaniały dla mnie pierwszy poród. Gdyby zdążył się drugi, chciałabym żeby przebiegł tak, jak pierwszy i z taką cudowną osobą 🙂
Ania Posmyk
Read More
Pani Kamilo, uratowała nam Pani nasz swiat, zwalczając te hiperlaktację. zastosowalam wszystko i? i problemy z kolkami minely nie w tydzien, tylko po dobie. byly male epizody kolki pozniej, ale krotkie i do opanowania. juz nasteonego dnia po spotkaniu nie bylo codziennego 12h placzu. Dzidzia sie nie krztusi, a Piersi tez zrozunialy, ze nie są Karcherami. przyznam, ze nie sciagalam pokarmu, tylko zastosowalam patent z palcami. dziekuje. naprawde. to jak zdjecie mi kilku ton z glowy. teraz zamiast plakac po 12h razem, mozemy sie cieszyc wspolnym czasem. no i nie mam poczucia, ze krzywdze Dziecko. dziekuje, jest Pani Aniolem.
Agnieszka Wolna
Read More
Pani Kamila odbierała mój pierwszy poród i jak najbardziej jestem zadowolona. Podejście mega spokojne i wyrozumiałe co jest ważne w takiej chwili. Czułam się bezpiecznie.
Ewelina Kupczak
Read More
Polecamy Panią Kamilę z całego serduszka. Towarzyszyła Nam przy porodzie w 2021 roku. Poszło szybko i sprawnie ale to właśnie dzięki wsparciu Pani Kamili, które Nam dała ❤️ lepiej nie mogłyśmy trafić ❤️ pozdrawiamy z Hanią
Natalia Filipowska
Read More
Po pierwsze serdecznie polecam filmy na YouTube - sporo wiedzy, w przystępnej formie - do obejrzenia obowiązkowo zarówno dla przyszłych rodziców, jak i dla bliskich, którzy będą wspierać w opiece nad niemowlakiem. Po drugie - Kamila - wspaniałe wsparcie podczas porodu. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła przejść przez to z kimś innym. Duża wiedza, spokoj, empatia, wsparcie i profesjonalizm. Polecam każdemu z całego serca, jednocześnie dziękując Kamili za wsparcie w tak ważnym momencie życia.
Ala M-k
Read More
Korzystałam z porad laktacyjnych prowadzonych przez P. Kamilę. P. Kamila zaimponowała mi swoim profesjonalizmem. Wszystko bardzo dokładnie tłumaczy, bez pośpiechu i oceniania. Szczerze polecam.
Justyna Rutowicz
Read More
Pani Kamila odbierała mój poród w Opolu. Niesamowicie empatyczna osoba, z doskonałym podejściem do kobiety, a także dla osoby towarzyszącej podczas porodu. Jestem bardzo wdzięczna za ogrom wsparcia, który otrzymałam. Dziękuję za pomoc w przyjściu na świat mojej Córce! Jest Pani wspaniałą położną 😊
Karolina Kmiecińska
Read More
Kamila jest bardzo profesjonalną i ciepłą osobą, ale przede wszystkim posiada bardzo dużą, aktualną wiedzę na temat położnictwa. Polecam! Wierzę, że nikt nie będzie żałować żadnej z formy kontaktu/usługi, będzie zadowolony, otoczony opieką w atmosferze zrozumienia i szacunku.
Klaudia Biała
Read More
Rzetelna wiedza prowadzącej, uświadamianie o tym, że natura jest najlepszym doradcą , przygotowanie do porodu i opieki nad maluszkiem. Omówione zostały wszystkie zagadnienia, tematy które pierworódkom często spędzają sen z powiek, obszernie ujęty temat karmienia i ewentualnych problemów. Bardzo jestem zadowolona z kursu online, brałam udział stacjonarnie w szkole rodzenia w swoim mieście i nie ma porownania co do uzyskanej wiedzy. W razie jakikolwiek pytań później, Pani Kamila zawsze odpisuje na messengerze czy mailowo. Polecam serdecznie
Iwona Galla
Read More
Polecam Panią Kamilę z całego serca - spotkałyśmy się na porodówce w 2013r nim wyjechała do Afryki 🙂 Ciepła pomocna i profesjonalna położna! Polecam mimo ze przy porodzie mi towarzyszyła inna położna to Panią Kamilę wspominam z pobytu z pierworodną bardzo dobrze 🙂
Justyna Rutowicz
Read More
Pani Kamila odbierała mój poród w Opolu. Niesamowicie empatyczna osoba, z doskonałym podejściem do kobiety, a także dla osoby towarzyszącej podczas porodu. Jestem bardzo wdzięczna za ogrom wsparcia, który otrzymałam. Dziękuję za pomoc w przyjściu na świat mojej Córce! Jest Pani wspaniałą położną
Małgorzata Marszał-Zapasek
Read More
Pani Kamila jest bardzo empatyczną oraz ciepłą osobą. Poznałam ją na YT w filmikach , które są pigułkami wiedzy😊Niesamowicie zaangażowana w to co robi i jest to fantastyczne . Z dużym doświadczeniem przekazuje swoją wiedzę w sposób bardzo przyjazny . Polecam wszystkim kurs on-line „Szkoła Rodzenia”. Naprawdę warto , ponieważ jest to ogrom przydatnych informacji , dzięki którym ja osobiście zmieniłam swoje nastawienie do porodu i zagadnień z nim związanych Życzyłabym sobie i innym takiej właśnie oddanej Położnej jak Pani Kamila. ❤️😊
Patrycja Ratyńska
Read More
Chciałam bardzo polecić szkołe online rodzimy razem . Pani Kamila jest bardzo miła , empatyczna I przede wszystkim oddana swojej pracy . Dzięki tym zajęciom całkowicie inaczej podeszłam do tematu porodu i czekam na przyjście mojego malucha z utęsknieniem i szczęściem ,a nie strachem przed tym co nastąpi . Bardzo dziękuję za obszerne informacje, filmiki do których mogłam wrócić i sobie na spokojnie przypomnieć wszystkie ważne informacje. Polecam wszystkim przyszłym mamo , które czują strach przed ich pierwszym porodem . Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów dla Pani Kamili ☺️☺️
Iwona Radomska
Read More
Chciałam serdecznie podziekować za opieke on-line podczas naszeg karmienia piersią. Gdy synek mial okolo 4miesiecy Pojawily sie pewne problemy z karmieniem i niewielkie klopoty z przybieraniem, doradzano mi aby rozszerzyc diete lub dokarmiac malca mieszanka modyfikowaną. Jednak dzięki konsultacjom on-line Rodzimy.razem, uwierzylam w moc karmienia piersia, zmieniłam odrobine taktykę i karmilam dziecko z usmiechem na twarzy. Mieszkam 120 km od Opola i jestem wdzieczna za mozliwosc korzystania z wizyt on-line, dzięki fachowej poradzie bez wychodzenia z domu, usprawnilam nasz system a synek rozwija sie prawidlowo.dziekujemy💋
Izabela Walas
Read More
Polecam Panią Kamilę z całego serca - spotkałyśmy się na porodówce w 2013r nim wyjechała do Afryki 🙂 Ilość wskazówek oraz cennych informacji otrzymanych podczas wizyty przerosła nasze oczekiwania. Pani Kamila to bardzo empatyczna osoba i widać, że oddaje całe serce temu co robi. Jesteśmy bardzo bardzo zadowoleni ze współpracy i gorąco polecamy wszystkim rodzicom borykającym się z problemem laktacji, karmienia piersią czy butelką. 10/5 ❤️
Klaudia Ziółkowska
Read More
Polecam Panią Kamilę z całego serca - spotkałyśmy się na porodówce w 2013r nim wyjechała do Afryki 🙂 Panią Kamilę poznałam najpierw na YT, później IG i ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu kiedy potrzebowałam pomocy doradczyni laktacyjnej okazało się, że jest ona z Opola. Nie wahałam się ani sekundy, bo z samych mediów społecznosciowych wiedziałam już, że jest to osoba kompetentna i wkładająca całe serce w swoją pracę. Powiem tylko tyle, że po wizycie u pediatry wyszłam ze łzami w oczach widząc przyrosty syna, natomiast od Pani Kamili wyszłam pełna nadziei i przede wszystkim narzędzi aby zawalczyć o swoją laktację. Polecam serdecznie👌
Sonia Hamuda
Read More
Z calego serca polecam Panią Kamilę. Po wizycie karmimy się "normalnym" smoczkiem idzie bez żadnego problemu mała pięknie pije i nawet odstawiliśmy butelki antykolkowe. Oliwka pije z butelki którą Pani Kamila mi kiedyś poleciła to taki nasz mały sukces 😁 a to wszytko dzięki Pani radą. Muszę to powiedzieć, jest Pani osobą która wkłada serce w to co robi jest Pani zaangażowana, serdeczna, zawsze uśmiechnięta i posiada niesamowitą wiedzę. Dziękuję za pomoc 😊
Patrycja K
Read More
Pani Kamila towarzyszyła mi od początku ciąży, w formie filmów i udostępnianych treści na fb, gdzie ma ociekające wiedzą filmiki np o oddychaniu podczas porodu czy wyborze poduszki do karmienia. Jej filmy bardzo pomogły mi w nauce prawidłowej pielegnacji noworodka. Poza tym jest piękną kobietą o przyjemnym głosie, co jeszcze bardziej umilało i oglądanie i słuchanie jej nagrań
Urszula Adamiak
Read More
Pani Kamila to niesamowita osoba. Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, które widać podczas prowadzonych przez nią kursów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na kurs u Pani Kamili bo na pewno wszystkie informacje, które pozyskalismy pozwolą nam czuć się dużo spokojniej przy opiece nad dzieckiem 😊 Odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości. Wspaniała osoba! 🙂
SyMar
Read More
Najpierw trafiłam na profil Pani Kamili "rodzimyrazem" na IG, gdzie przez cały okres ciąży czerpałam wiedzę na temat, ciąży, porodu, macierzyństwa itp.itd. Los tak chciał, że później trafiłam na Panią Kamilę na sali porodowej. Nie mogłam lepiej trafić. Do dziś wspominam, jak się mną opiekowała, jak troszczyła i jak mnie prowadziła. Tym bardziej, że był to covidowy czas i wsparcie bliskich nie było możliwe przez cały okres porodu. Pani Kamila kocha tą pracę, jest to właściwa osoba na właściwym miejscu, która z wielkim sercem podchodzi do tego co robi, a przede wszystkim do człowieka. Pozdrawiam serdecznie i polecam każdemu!
Previous
Next

Podobne produkty