Rodzimy Razem

kontakt@rodzimyrazem.pl

Pielęgnacja noworodka – moduł 6

Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Page Link
Udostępnij w social mediach

O kursie

Dostęp do kursu jest aktywny od dnia dokonania zakupu. Moduł 6 jest dedykowany Przyszłym Rodzicom, ale także opiekunkom, dziadkom czy świeżo upieczonym położnym. Instrukaże nagrane zostały zarówno na fanotmie jak i z udziałem prawdziwych noworodków i niemowląt!

Kursanci zostaną zapoznani z profilaktyką nieprawidłowego napięcia mięśniowego u niemowląt.
Nieprawidłowe napięcie mięśniowe może mieć negatywny wpływ na karmienie piersią i butelką, jak i na sen dziecka, osiąganie kamieni milowych, a także na problemy brzuszkowe.

Podczas spotkań przekazuję aktualną wiedzę medyczną oraz dzielę się doświadczeniem pracy w Polsce i Afryce.
Staram się wytłumaczyć jak budować odporność skóry dziecka od momentu narodzin, co jest ściśle powiązane z naturalną pielęgnacją. Uczestnicy dowiedzą się także na co zwrócić uwagę by dziecko podczas kąpieli było spokojne lub spało.

Ważnym elementem, który zadba o poczucie bezpieczeństwa rodziców i bezpieczeństwo dzieci są zajęcia bonusowe z pierwszej pomocy przedmedycznej. Z uwagi na to, że wiele niemowląt ma trudności ze spaniem zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacjo Zdrowia nagrałam lekcję bonusową o trudnościach ze snem noworodka i pozycjach układania do snu.

Duża ilość wykluczających się wzajemnie informacji przytłacza Przyszłych Rodziców, dlatego w załącznikach będą czekały gotowe pliki do pobrania, takie jak np. przepis na wykonanie naturalnych kosmetyków w domu, postępowanie w przypadku oparzeń, lista polecanych pieluch czy kosmetyków drogeryjnych itp.

Spis lekcji poniżej.

Do zobaczenia!

Pokaż więcej

Zawartość kursu

Moduł 1 Teoria

 • Wstęp.
  00:42
 • Okres noworodkowy.
  26:47
 • Sen noworodka i niemowlęcia.
  05:24
 • Układanie noworodka do snu.
  03:18
 • Pielęgnacja skóry noworodka i niemowlęcia.
  14:39
 • Bujaczki.
  01:24

Moduł 2 Praktyka w postaci instruktaży na fantomie.

Lekcje bonusowe do Moduł 2

Moduł 3 Instruktaże z udziałem prawdziwych dzieci.