Rodzimy Razem

kontakt@rodzimyrazem.pl

Połóg i praca z blizną – moduł 5

Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Page Link
Udostępnij w social mediach

O kursie

Dostęp do kursu jest aktywny od dnia dokonania zakupu. Moduł 5 to świadome przygotowanie do okresu połogu, czyli pierwszych 6-8 tygodni po porodzie.

Moduł poświęcony jest zarówno przemianom w ciele, w sercu i głowie kobiety, których. Zajęcia pomogą ograniczyć liczbę rozczarowań po porodzie. Spotkania te tłumaczą także jak mądrze wspierać kobietę w połogu oraz jakie niepokojące sygnały powinny zwrócić uwagę osoby bliskiej.

Warto wiedzieć jak zareagować wcześniej by nie dopuścić do ciężkiej postaci depresji poporodowej. Niestety rośnie odsetek depresji poporodowych podczas których to tata musi przejąć opiekę nad niemowlęciem.

Omówione wskazówki zminimalizują także ryzyko wystąpienia powikłań w postaci krwiaka, obrzęku czy bólu rany.
Nie zabraknie także wiedzy, która pomoże uniknąć powikłań po porodzie siłami natury jak i po porodzie drogą cięcia cesarskiego.

Nieprawidłowe nawyki mogą niestety niekorzystnie wpływać na pracę mięśni dna miednicy,  a tym samym na dolegliwości bólowe w obrębie rany, jakość współżycia, potrzebę częstego oddawania moczu czy nietrzymanie moczu.

Zaprezentowane metody mobilizacji rany po cięciu cesarskim oraz po nacięciu i pęknięcia krocza to profilaktyka, która pomoże zminimalizować ryzyko powikłań późnych w postaci np. bolesnego współżycia czy dużych zrostów, które mogą powodować np. przewlekły ból pleców.

Do zobaczenia!

Pokaż więcej

Zawartość kursu

POŁÓG I PRACA Z BLIZNĄ

  • Połóg – teoria + instruktaż mobilizacji rany po cięciu cesarskim, pęknięciu lub nacięciu krocza.
    58:51