Rodzimy Razem

kontakt@rodzimyrazem.pl

Ruch do porodu + reklaksacja – moduł 2

Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Page Link
Udostępnij w social mediach

O kursie

Dostęp do treningów jest aktywny od dnia dokonania zakupu. Moduł 2 został stworzony dla kobiet, które chcą przygotować ciało do świadomego porodu siłami natury. Znajdują się w nim propozycje prostych i przyjemnych ćwiczeń, dla każdej Przyszłej Mamy, bez względu na to czy kobieta wcześniej ćwiczyła czy nie.

Podczas misji w Afryce obserwowałam jak pięknie poddaje się ciało kobiety podczas porodu, która jest aktywna fizycznie. Gotowanie w pozycji na kucki, pozycja kuczna podczas wypróżniania, długie spacery, codzienny taniec, ręczne pranie, zrywanie owoców z drzewa, wspinanie się, noszenie kosza na głowie przy prostej postawie ciała, siadanie do posiłku na ziemi z prostymi nogami i prostym kręgosłupem, to wszystko ma wpływ na elastyczność naszego ciała.

Europejski styl życia jest wygodny, szybki i dość stresujący. Niestety udogodnienia, które posiadamy jak chociażby stół z krzesłami, siadanie z nogą na nadze, nasze toalety i pozycja podczas wypróżniania, jazda samochodem, bliskie położenie sklepów, pralka czy permanentny stres i napięcie dalekie są od aktywności fizycznej i przyjmowania pozycji wertykalnych w życiu codziennym.

Spięte ciało może wydłużyć poród i niestety zwiększa ryzyko obrażeń krocza podczas porodu. Utrudnia także przyjmowanie niektórych pozycji wertykalnych, ponieważ nasze ciało nie potrafi w tej pozycji wytrwać dłużej niż np. 3 min, dlatego też pacjentki często same wybierają pozycję klasyczną.

Moduł zawiera 6 spotkań. Zaproponowane ćwiczenia ruchowe pomagają przygotować mięśnie dna miednicy do porodu, tym samym zwiększają szansę na udane ochronę krocza. Przygotowanie fizyczne może znacznie skrócić poród i poprawić jego jakość.

Nieodłącznym elementem tego modułu są relaksacje, jedna do wykonania w odosobnieniu, druga z zaangażowaniem osoby towarzyszącej. Te relaksacje to narzędzia, które pozwolą uwolnić napięcia w ciele, ale także odciążą poszczególne partie ciała przy pomocy kawałka materiału. Proponowane relaksacje trenują w kobiecie umiejętność rozluźnienia ciała podczas przerwy międzyskurczowej czy ochrony krocza.

W tym module nie zabraknie także ćwiczeń wspomagających obrót dziecka z położenia miednicowego do główkowego.

Poniżej spis lekcji.

Do zobaczenia!

Pokaż więcej

Zawartość kursu

Moduł 1

 • Wstęp.
  01:45
 • Rozluźnienie mięśni dna miednicy do porodu – ćwiczenia.
  20:21
 • Otwarcie biorda do porodu – ćwiczenia.
  34:54
 • Ulga dla kręgosłupa w ciąży i po porodzie.
  26:10
 • Taniec porodowy – codzienna rutyna.
  07:22
 • Relaksacja prowadzona w ciąży i po porodzie.
  09:53
 • Relaksacja z osobą towarzyszącą w ciąży i po porodzie.
  11:16
 • Położenie miednicowe. Ćwiczenia wspomagające obrót dziecka.
  12:10
 • BONUS Czego nie można jeść w ciąży.
  12:13